Deklaracja dostępności
Przystanek Otwartej Kultury zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej pok.sosnowiec.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego pok.sosnowiec.pl
Data publikacji strony internetowej: 2018-04-01
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2018-04-01
Oświadczenie sporządzono dnia 2020-03-30. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Informacja o dostępności
Serwis pok.sosnowiec.pl oraz podstrony są stronami informacyjnymi. Serwis zawiera zbiór informacji o instytucji: Przystanek Otwartej Kultury, jego historii, wystawach, koncertach oraz wydarzeniach i ofercie edukacyjnej (warsztaty, wykłady, zajęcia).
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
Wyłączenia:
Wersja mobilna serwisu
Serwis można przeglądać na ekranach urządzeń mobilnych, takich jak telefony komórkowe i tablety. Zbudowany został w oparciu o metodę Responsive Web Design, dzięki czemu automatycznie dostosowuje moduły strony do rozdzielczości ekranu urządzenia mobilnego.
Przystanek Otwartej Kultury nie oferuje osobnych aplikacji mobilnych.
Skróty klawiszowe
Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.
Kontrast
Kontrast kolorystyczny elementów treści ma stosunek jasności tekstu do tła na którym się znajduję wynosi przynajmniej 4,5 do 1.
Powiększanie strony
Przeglądarki internetowe pozwalają na powiekszanie zawartości serwisu POK. Opcja ta jest szczególnie pomocna osobom z wadą wzroku. W najpopularniejszych przeglądarkach użycie skrótów klawiaturowych ("ctr" oraz "+" lub "-") lub myszki (ctr oraz przewinięcie scroll-em myszki).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest: Paweł Kulczyński – specjalista ds. komputerowych. Tel.: 32 269 41 19, e-mail: klub@mdk-kazimierz.pl
Na wskazany powyżej adres e-mail można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Zgodnie z art. 18 ustawy o dostępności cyfrowej „Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można również zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości np.: filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem.
Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna
Budynek: Przystanek Otwartej Kultury, ul. Główna 19
Do budynku prowadzą cztery wejścia: jedno od ulicy Głównej i trzy od ulicy Ogrodowej.
Do wejścia prowadzą: schody oraz podjazd (od ulicy Ogrodowej).
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
Budynek w nowej części jest obecnie przystosowany dla osób niepełnosprawnych
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W starej części budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, zaś nowa część posiada oznaczenia w alfabecie brajla oraz ułatwienia dla osób niewidomych i słabowidzących.
Budynek: Amfiteatr, ul. Armii Krajowej 91
Do budynku prowadzą dwa wejścia od ulicy Armii Krajowej.
Wejście do budynku jest na poziomie chodnika.
Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące.
Wejście nie jest zabezpieczone bramkami.
Dla osób na wózkach dostępne są wszystkie korytarze i pomieszczenia.
W budynku znajduje się toaleta dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku są oznaczenia w alfabecie brajla i oznaczenia kontrastowe, powiększone dla osób niewidomych i słabowidzących.